Próbna ewakuacja

Wrzesień, co roku jest miesiącem, w którym we wszystkich obiektach naszej szkoły sprawdzany jest w praktyce stopień opanowania przez społeczność, tj. nauczycieli, wychowawców, uczniów, pracowników szkoły procedur określających zachowanie się w sytuacji zagrożenia (nie tylko pożarowego).

28 wrzesień – ewakuacja z budynku Szkoły.

22 wrzesień – ewakuacja z budynku Pracowni Zajęć Praktycznych.

29 wrzesień – ewakuacja z budynku Internatu.

W czasie każdej ewakuacji, po usłyszeniu sygnału uczniowie lub wychowankowie pod nadzorem nauczycieli lub wychowawców, zachowując procedury ewakuacji spokojnie i bez paniki udali się wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi na miejsce zbiórki, gdzie zostały

Każda z trzech ewakuacji przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, a wszyscy użytkownicy bezpiecznie opuścili budynki.

Sprawność i prawidłowość przeprowadzenia akcji zostały potwierdzone przez przybyłych strażaków.

Autor: Marzena Teodorowicz