DARMOWE LEKTURY I PODRĘCZNIKI W INTERNECIE

Na czas zamknięcia szkół i zawieszenia zajęć jednym z zadań biblioteki szkolnej jest wskazanie uczniom zastępstwa gdzie możecie znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiamy Wam przygotowany wybór bibliotek cyfrowych, z których możecie skorzystać.

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE 

https://wolnelektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

https://lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

https://polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

Lektury szkolne. Cżęść 2. Szkoły ponadpodstawowe: W kolekcji zaprezentowano wybór lektur szkolnych adresowanych do uczniów liceów, techników oraz szkół branżowych I i II stopnia. Zgodnie z aktualną podstawą programową wykaz ten obejmuje lektury obowiązkowe i uzupełniające, zarówno z zakresu podstawowego, jak i rozszerzonego. 

https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=date%20desc

 

 

Drodzy Uczniowie, przesyłamy również Wam link, gdzie możecie znaleźć pomoce w tym darmowy dostęp do podręczników do nauki zdalnej:

https://www.gov.pl/web/edukacja/elektroniczne-wersje-podrecznikow-i-materialow-dydaktycznych?fbclid=IwAR2Vs0wMqICaMD_j9RFPPkH7jm2Xm5IDK1VUqcWeo7sJyTqj1ZDSjLZMxB4