Europejski Dzień Języków Obcych

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, które przypadają na 26 września na dobre wpisały się już w kalendarz imprez w naszej szkole.

To dobra okazja, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach świata i poznawanie ich kultury.

Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali gry i zabawy językowe. Przedstawiciele klas 1 zmierzyli się w kilku konkurencjach dotyczących znajomości języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego, a także ciekawostek  związanych z krajami i językami całej Europy. Zabawy muzyczne, quizy i zagadki pozwoliły uczyć się bawiąc w wesołej atmosferze. Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa. Zwycięzcy, drużyna klasy 1tl oraz wszyscy uczestnicy, otrzymali słodkie upominki.

Autor: Agnieszka Piwońska- Filipek