Jasełka w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSZ nr 1 w Dęblinie

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszego i najbardziej magicznego w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu - Jasełek.

W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadziły nas Jasełka przygotowane przez Panią Katechetkę Urszulę Kowalską oraz Księdza Krzysztofa Sobczuka. Wystąpili w nich uczniowie naszej szkoły oraz Panie: Małgorzata Radomska i Karolina Rymkiewicz – Rogacka. Dekorację stworzyła Pani Anna Strumnik. Przewodnim tematem występu była rodzina pokazana w różnych wymiarach codziennego życia. Mottem inscenizacji stały się słowa: ,,Siedem Mądrości Bożego Narodzenia w oparciu o Słowo Boże." Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy całej społeczności szkolnej: Pani Dyrektor Jolancie Kiebzak, Panu Dyrektorowi Tomaszowi Jaśkowskiemu, całemu Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi, Uczniom i Rodzicom, zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niezapomnianych chwil w gronie rodziny. Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku 2022.

Małgorzata Radomska, Urszula Kowalska