KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE – III EDYCJA

Po raz kolejny przystępujemy do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne” – III edycja na rok szkolny 2022/2023.

Pełny projekt składa się z 9 zadań. Raz w miesiącu będziemy realizować jedno z trzech zadań podanych przez Organizatora, opublikowanych na blogu i stronie Fb KKP.

W ramach projektu w naszym internacie systematycznie odbywać się będą zajęcia plastyczne, podczas których wychowankowie będą mogli rozwijać się artystycznie, zaspakajać własne potrzeby, przyjemnie i efektywnie spędzać czas wolny.

Będziemy na bieżąco informować o wynikach i osiągnieciach naszych Wychowanków oraz prezentować wykonane prace.

Cele projektu:

1. Zaspakajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne.

2. Arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.

3. Inicjowanie i promowanie twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami/ pedagogami/ terapeutami prowadzącymi projekt.

4. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

5. Rozwijanie samodzielności, wzmacnianie poczucia sprawności i wiary we własne możliwości.

6. Zewnętrzna promocja placówek oświatowych.

7. Współpraca nauczycieli – wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

Wychowawcami koordynującymi i czuwającymi nad przebiegiem projektu są:  Agata Aleksiewicz, Juliia Całka, Monika Krupa.

KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE – rozwój, twórczość, zabawa, terapia.

Autor: A.A.