Akcja Honorowego Krwiodawstwa

„Oddając krew, ratujesz życie” – pod takim hasłem 6 kwietnia 2022 r. została zorganizowana w naszej szkole kolejna już Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

O godzinie 9:30 przyjechał ambulans z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy oddział w Garwolinie. Po wypełnieniu kwestionariusza dawcy krwi, ankiety medycznej, wstępnym przebadaniu (hemoglobiny, ciśnienia krwi, masy ciała) oraz  po rozmowie z lekarzem – osoby w pełni zdrowe mogły przystąpić do oddania krwi. Tylko zaledwie kilka osób, ze względów zdrowotnych nie zakwalifikowało się do oddania. Dzięki sprawnej organizacji, obsłudze i współpracy w czasie trwania akcji zdołało oddać krew aż 36 osób, dzięki czemu uzyskano 16,2 litrów krwi!!! To naprawdę ogromne osiągnięcie.

Akcja Honorowego Krwiodawstwa jest cenną inicjatywą, świadczy o wysokim, społecznym zaangażowaniu i odpowiedzialności naszej młodzieży. Takie zachowanie inspiruje, zachęca i uświadamia innych jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Cieszy bardzo fakt, że potrafimy się tak bardzo zmobilizować, a liczba chętnych krwiodawców wciąż rośnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej szczytnej akcji, za godną postawę, za chęć niesienia pomocy, za dar serca.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada

lecz przez to, kim jest

nie przez to, co ma

lecz przez to, czym dzieli się z innymi"