KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE - podsumowanie I etapu.

We wrześniu 2021 roku Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie przystąpił do Międzynarodowego Projektu edukacyjnego „ KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”. Koordynatorem przedsięwzięcia została pani Juliia Całka.

Cele projektu:

• Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie rozwoju kreatywności dzieci/ młodzieży poprzez działania plastyczne.
  • Popandemiczna  arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.
  • Inicjowanie i promowanie  dziecięcej twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granica.
  • Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem dziecka za pomocą różnych technik  rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.
  • Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik.
  • Zewnętrzna promocja placówek oświatowych.
  • Wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami.

W ramach projektu w naszym internacie systematycznie odbywają się zajęcia plastyczne. Wychowankowie chętnie biorą w nich udział, realizując cele projektu a tym samym zaspakajają własne potrzeby, przyjemności i efektywnie wykorzystują czas wolny. Tematyka zajęć czerpana jest z blogu KPP, na którym też co miesiąc zamieszczane są najlepsze prace.

Podsumowując I semestr naszej współpracy przedstawiamy poniżej krótką relację z zajęć i prezentację wykonanych prac…

fot. Agata A.