Praktyki zawodowe w Sevilli 4tl

Kochamy swoje, uczymy się cudzego, przejmujemy, co lepsze.

W ramach posiadanej Akredytacji Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie realizuje kolejny projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dzięki jego realizacji uczniowie szkoły podnoszą swoje kompetencje zawodowe i językowe podczas odbywania zagranicznych praktyk zawodowych.

Wyjazdy naszych uczniów na praktyki zawodowe do Hiszpanii we współpracy z firmą Euromind już możemy nazwać tradycją naszej szkoły, nad którą od lat pracujemy. W tym roku zaczęło się razem z feriami, 27-go stycznia.

Byliśmy bardzo podekscytowani, pełni nadziei i oczekiwań na poznanie nowej kultury, zawarcie nowych przyjaźni, tradycji, zdobycie nowego doświadczenia i świetnej zabawy. Chcieliśmy się pochwalić swoimi umiejętnościami oraz nauczyć się czegoś nowego.

A już za niecałe cztery godziny wylądowaliśmy w ciepłej i słonecznej Hiszpanii.

Piękna stolica Andaluzji powitała nas ciepłem promieni zachodzącego słońca.

Przedstawiciele firmy Euromind odebrali nas z lotniska i po krótkim przejeździe zaokrętowaliśmy się przytulnej rezydencji, która stała się naszym schronieniem na kolejne cztery tygodnie, a teraz dokładamy wszelkich starań, żeby stała się namiastką domu.

A już następnego dnia rano ruszyliśmy w miasto, poznawaliśmy bliższą i dalszą okolicę, błądziliśmy wąskimi uliczkami i odkrywaliśmy piękne place i parki.

No i nadszedł poniedziałek. Pierwszy dzień praktyk. ADA powitała nas tłumem uczniów pod szkołą, którzy patrzyli na nas z zaciekawieniem. Zostaliśmy powitani w holu, oprowadzono nas korytarzami, pokazano sale lekcyjne, warsztaty i podwórko szkolne. Szczególnie miło nam było zobaczyć logo naszej szkoły przy samym wejściu. Ten pierwszy dzień, podobnie jak i drugi spędziliśmy na zajęciach teoretycznych, pracowaliśmy nad dokumentacją techniczną.

W środę od przeszliśmy od teorii do praktyki, co nas bardzo ucieszyło, chociaż poranek nie był najłatwiejszy. A udział w międzynarodowej konferencji, która odbywała się w ADZIE w tym dniu okazał się miłym bonusem.

Na zakończenie dnia wieczór filmowy w domowym zaciszu.

Autor: Natalia Gancarska