„Stop Przemocy” Mecz Towarzyski Piłki Siatkowej ZS Ostrów Lubelski vs ZSZ nr 1 Dęblin ZSZ nr 1 Dęblin 15.11.2023 r.

„Stop Przemocy” pod takim hasłem odbyło się towarzyskie spotkanie siatkarzy szkół z Ostrowa Lubelskiego i ZSZ nr 1 w Dęblinie. Inicjatywa podjęta przez nauczycieli z ZS w Ostrowie Lubelskim,biorących udział w projekcie wojewódzkim p. Marzeny Walenciuk i Ilii Baranowa,spotkała się z aprobatą dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły.  Artur Bukhovtsev, Joanna Pieńkosz, i Artur Pacholski bardzo chętnie zgodzili się pomóc  w organizacji i przeprowadzeniu tego sportowego widowiska. Dekoracją sali przed meczem zajęli się goście, zawodnicy obydwu drużyn i organizatorzy imprezy.

Przyjazna, sportowa atmosfera, z tytułowym hasłem STOP PRZEMOCY,towarzyszyła spotkaniu, które w początkowej fazie rozgrywane było bez gry na punkty.
Zrozumienie potrzeby promowania godnego, koleżeńskiego zachowania, przyjaznej atmosfery widoczne było przez całe spotkanie. Akcje siatkarskie wywoływały pozytywne emocje i nagradzane były brawami kibiców – młodzieży internackiej przybyłej pod opieką wychowawcy Artura Bukhovtseva.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniem z grę przysłowiowym „przybiciem piątki” pod siatką przez zawodników obydwu drużyn i organizatorów.

Autor: Artur Pacholski