PILNIKI NA FESTYNIE PROFILAKTYCZNYM

31 maja 2023 r. na osiedlu Masów w Dęblinie, przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Masów odbył się Festyn Profilaktyczny „Trzeźwo, zdrowo, na sportowo!”, zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Dęblinie oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Głównym założeniem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia bez używek oraz uświadomienie, że alkohol to środek uzależniający. Uczestnikami byli uczniowie wszystkich poziomów szkół dęblińskich oraz gminy Stężyca. W festynie wystąpiła również drużyna naszej szkoły w składzie: Kamila Twardowska, Karol Siwiec oraz sorka Małgosia Radomska.

Najważniejszą i jednocześnie wzbudzającą najwięcej emocji częścią imprezy była Gra Terenowa, której trasę wyznaczono ulicami osiedla Masów. Zorganizowano 8 punktów kontrolnych, na których uczestnicy rozwiązywali różne zadania wymagające wiedzy na temat choroby alkoholowej i mechanizmów uzależnień. Zadania te rozgrywane były drużynowo. W drodze losowania utworzono 8 pięcioosobowych drużyn, mieszanych wiekowo: po 2 uczestników z każdej szkoły podstawowej oraz po 1 zawodniku ze szkoły ponadpodstawowej. Każdej drużynie towarzyszył opiekun. Sorka Małgosia prowadziła Drużynę nr 6 (w tajemnicy zdradzimy, że to właśnie ta Drużyna zdobyła najwięcej punktów w Grze Terenowej laughing) Drużyny musiały z pomocą mapy odszukać w terenie punkty kontrolne i rozwiązać zadanie. Po podsumowaniu Gry Terenowej, Pani Burmistrz - Beata Siedlecka, Wicestarosta Rycki Pani Monika Kośmińska, Pani Renata Kapusta - Kawka – przewodniczącą MKRPA oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dęblinie Pani Izabela Olejarska – Zawada, wręczyli uczestnikom zabawy przygotowane nagrody. Na zakończenie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowany przez Panią Ratownik Patrycję Wojewoda-Sieklicką oraz Prezesa Klubu Sportowego Nadwiślańska Grupa Open Water and Winter Swimming - Z Łabędziem Pływać - Pana Piotra Świtaja. Spotkanie zakończyło wspólne zajadanie pizzy.

Autor: Małgorzata Radomska