Podsumowanie oceny jakościowej

Projekt ”Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy - edycja 2” jednoznacznie dotyczył sektora VET i wpisał się w jego cele i priorytety. Zgodnie z informacjami przedstawionymi w raporcie można stwierdzić, Ze wszystkie zakładane cele i rezultaty zostały osiągnięte, a uczestnicy zdobyli zaplanowane efekty uczenia się – zawodowe, językowe i osobiste. Projekt był prawidłowo zarządzany przez utworzony zespół projektowy. Komunikacja oraz współpraca między organizacjami partnerskimi przebiegała bezproblemowo, a podział zadań między nimi był przejrzysty. Zadbano odpowiednio o właściwe zabezpieczenie realizacji projektu pod względem logistycznym i organizacyjnym. W wyniku rekrutacji wybrano 48 uczniów z kierunków: technik elektryk i technik informatyk. Przygotowanie językowo-pedagogiczno-kulturowe zostało przeprowadzone prawidłowo. Ewaluacja przebiegała regularnie przez cały czas trwania projektu i została przeprowadzona poprawnie za pomocą różnych metod i narzędzi, np. ankieta, test. Projekt wywarł oczekiwany i pozytywny wpływ na wszystkich uczestników oraz organizacje uczestniczące. Po powrocie uczniowie wykorzystali w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności, dokonując modernizacji szkolnej sieci komputerowej, a także budując pracownię instalacji elektrycznych. Powyższe działania przyniosły ogromną korzyść całej społeczności szkolnej i została w ten sposób zapewniona trwałość uzyskanych rezultatów. Z opisu, zawartego w raporcie, wynika, że uczniowie wykazali si ̨e przy tym ogromną pracą i zaangażowaniem. Działania upowszechniaj ̨ace były właściwe i zróżnicowane, prowadzono je wewnątrz szkoły (np. strona internetowa, Facebook, Instagram), a także wśród społeczności lokalnej (np. dni otwarte szkoły, lokalna prasa).
   Z przyjemnością informujemy, ̇ze Państwa projekt został uznany za przykład dobrej praktyki i może służyć innym organizacjom jako  źródło inspiracji.