Palenie papierosów – problem zdrowotny, estetyczny, finansowy – lekcja otwarta.

29 marca wychowankowie internatu uczestniczyli w zajęciach z profilaktyki antynikotynowej realizowanych metodami aktywizującymi. Celem zajęć było ukazanie strat, jakie niesie palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

W czasie spotkania wychowankowie  obejrzeli  film  na temat szkodliwości palenia papierosów. Poprzez możliwość swobodnej dyskusji, aktywne zaangażowanie na zajęciach, wychowankowie zdobyli wiedzę o  nikotynie i innych szkodliwych  substancjach  znajdujących  się  w dymie papierosowym. Ponadto zostali zapoznani z różnymi sposobami walki z nałogiem. Zajęcia były okazją do refleksji i motywacją do wprowadzania zmian w  życiu. Podsumowaniem spotkania było rozwiązanie testu sprawdzającego zdobytą wiedzę.

Autor: E.B.