II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

1. Cel konkursu:

Propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei honorowego oddawania krwi.

Wyłonienie najlepszych plakatów promujących krwiodawstwo.

2. Organizatorem konkursu jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” w Łukowie

3. Adresaci konkursu:

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w całym kraju.

4. Praca konkursowa: Plakat w formacie A4, wykonany dowolną techniką rysunkową lub malarską, z wyraźnie umieszczonym hasłem nawiązującym do idei honorowego krwiodawstwa. Praca musi być wykonana samodzielnie przez autora. Autor przenosi prawa do wykorzystania pracy na Organizatora, w tym do wyeksponowania pracy na wystawie pokonkursowej.

5. Prace podlegać będą ocenie wg następujących kryteriów:

Zgodność pracy z tematem, jasny przekaz promujący krwiodawstwo.

Oryginalność/kreatywność

Walory artystyczne, m. in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania.

6. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, których rodzaj i wartość określi Organizator konkursu.

7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. w czasie edukacyjnej konferencji z okazji 5-lecia Klubu HDK “Ostoja” w Łukowie. Organizator zastrzega sobie zmianę terminu w związku z okolicznościami niezależnymi od Organizatora.

8. Praca musi być z tyłu wyraźnie opisana imieniem i nazwiskiem. Należy umieścić nazwę szkoły, klasę i województwo. Razem z pracą należy przesłać formularz zgłoszeniowy.

Autor: A. Aleksiewicz