Zajęcia z arteterapii

Od września do grudnia w każdą środę odbywały się pozalekcyjne zajęcia z arteterapii, w których udział brali uczniowie klas III i IV. Są nimi wykorzystywanie różnego rodzaju form sztuki (muzyka, plastyka, teatr) w procesie terapeutycznym młodzieży. Na dalszy plan schodzi wartość artystyczna dzieła. Większe znaczenie przypisuje się samemu procesowi tworzenia oraz jego wpływowi na samopoczucie psychiczne i fizyczne osoby, która jest poddawana takiej terapii.

W przypadku naszych uczniów czytaliśmy dzieła wielkich twórców, pracowaliśmy ze scenariuszami, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biesiadne, a także wykonywaliśmy prace manualne.  Wykorzystywana była w zajęciach ruchowych mowa ciała. Po całym dniu lekcji młodzież relaksowała się na piłce lekarskiej, materacach słuchając szumu fal, drzew i odgłosu mew. W ramach tych zajęć przeprowadzone zostały zajęcia otwarte dla nauczycieli naszej szkoły na temat przygotowania wizualnego i audiowizualnego do Świąt Bożego Narodzenia. Wśród przybyłych gości znaleźli się p. dyrektor Iwona Wierzchowska - Kuty, Ewa Nowak, Magdalena Wojdat i Małgorzata Więsek.

Zajęcia z arteterapii prowadziła p. Urszula Pacholska.

Autor: Urszula Pacholska