Konferencja wojewódzka "Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą"

W dniu 24.11.2022 uczniowie klasy 2 TI: Karol Karpisz i Mateusz Kacpura wraz z nauczycielką podstaw przedsiębiorczości - panią Małgorzatą Więsek uczestniczyli w  Konferencji wojewódzkiej "Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą" zorganizowanej w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Prelegenci występujący w czasie szkolenia pokazali sposoby efektywnego rozwijania potencjału innowacyjności i przedsiębiorczości młodych Polaków oraz przybliżyli sylwetkę absolwenta przyszłości.

W drugiej części konferencji nauczyciele uczestniczyli w panelu dyskusyjnym dotyczącym realizacji nowego przedmiotu Biznes i Zarządzanie, natomiast uczniowie w tym czasie zostali zaproszeni na panel pt „Pracownik czy pracodawca? Zostać czy wyjechać ? – trudne decyzje po ukończeniu szkoły” podczas którego spotkali się z Jackiem Wyszyńskim - Założycielem i Prezesem Zarządu Pyramid Games S.A., który nie tylko opowiedział o swoim  dziesięcioletnim doświadczeniu w tworzeniu gier i prowadzeniu działalności gospodarczej, ale także przedstawił pozytywny wpływ gier na kreatywność, pozyskiwanie wiedzy, i doświadczenia możliwych do wykorzystania w tworzeniu przedsiębiorstwa i jego zarządzaniu.

Autor: Małgorzata Więsek