Hiszpania to nowe zawodowe możliwości

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie w ramach projektu „Europejskie umiejętności zawodowy start – edycja 2” finansowanego z programu Erasmus+ wyruszyli po doświadczenia zawodowe do Andaluzji. 4 tygodnie praktyk zagranicznych dla 24 uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk i technik elektryk w okresie od 3 do 28 października stwarza ogromne możliwości. Nasi uczniowie w różnych hiszpańskich firmach zdobywają praktyczne doświadczenie zawodowe i podwyższają swoje umiejętności językowe. Opiekunowie czuwają nad prawidłowym przebiegiem realizacji praktyk odwiedzając firmy partnerskie i przyglądając się pracy naszych uczniów. Już kilka razy monitorowali przebieg praktyk, otaczając nas opieką i pomocą w adaptacji w międzykulturowym środowisku.

Po prawie 2 tygodniach już można powiedzieć, że nasi uczniowie nabywają nowe kwalifikacje, kluczowe dla możliwości uzyskania przyszłego zawodu, nabywają wiedze praktyczna, poczucie pewności siebie oraz otrzymują wzmocnienie, wysoko cenionej przez pracodawców umiejętności posługiwania się językiem obcym. Nasi informatycy uczą się programowania obiektowego w językach Unity oraz C# w firmie Forja Roja, zaś elektrycy w hotelach i firmach np. Anor Electroteleco, Casual del Mar, Framidasa. Wszyscy pracodawcy zgodnie twierdzą, że nasi uczniowie mają dużą wiedzę i możliwości. Cenią ich za zaangażowanie, kreatywność, umiejętności i kulturę osobistą. Miło słyszeć tyle ciepłych słów.

Autor: Jolanta Kiebzak