Mistrzostwa Polski „Z UKS-u do AZS-u” Warszawa 02-04.12.2022 r. Sebastian Soból Vice Mistrzem Polski w Ergometrze Wioślarskim. Województwo lubelskie najlepsze jest.

W dniach 2-4 grudnia hale sportowe warszawskich uczelni były arenami zmagań reprezentacji województw, w kolejnej edycji Mistrzostw Polski „Z UKS-u do AZS-u”.
Dziewczęta i chłopcy - uczniowie szkół średnich - rywalizowali w zespołowych grach sportowych - piłka koszykowa, piłka nożna, piłka siatkowa oraz w konkurencjach indywidualnych – tenis stołowy i ergometr wioślarski.

W tym roku nasi uczniowie otrzymali prawo startu w ergometrze wioślarskim, dzięki wywalczeniu czołowych lokat w zawodach wojewódzkich.

Sebastian Soból uczeń klasy 4 E4 Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie reprezentował szkołę, powiat i województwo. Wywalczył, po niesłychanie ciężkim boju, tytuł Vice Mistrza Polski w Ergometrze wioślarskim. Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów najszybszego z biegów. „Puszek” poprawił rekord szkoły Damiana Konarskiego, który od soboty wynosi 972 metry (3. minuty biegu). Niestety, mimo mężnej postawy, nie powtórzył zeszłorocznego sukcesu i musiał zadowolić się srebrnym medalem.
Magdalena Raczyńska uczennica klasy 3 TK – zawodniczka wagi lekkiej, walczyła
w otwartej kategorii i uplasowała się na bardzo dobrym ósmym miejscu, pokonując dystans 532 metry, w czasie dwóch minut biegu.

Dodać należy, że pod nieobecność Jakuba Baumana (4 TK) (2. miejsce w Lublinie w kat. lekkiej) dzielnie walczył Dominik Jurkowski 3 TM, który „dorzucił” punktów do klasyfikacji drużynowej.
Województwo lubelskie, kolejny raz, zdobywa Drużynowe Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej województw, w zawodach „Z UKS-u do AZS-u”, Kolejny raz, najbardziej okazały puchar wędruje do Lublina - dzięki świetnej postawie, wysokim miejscom reprezentantek
i reprezentantów szkół średnich Lubelszczyzny, w tym uczniów „Mechanika” Dęblin.

Gratulujemy!!!

Autor: Artur Pacholski