DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI

Dzień sprzeciwu wobec bicia dzieci jest  okazją do zwrócenia uwagi na temat przemocy domowej. W naszym internacie odbyły się zajęcia wychowawcze, a niezbędne informacje pojawiły się na naszej gazetkowej tablicy.

Temat jak najbardziej aktualny, gdyż wciąż 61% polskiego społeczeństwa aprobuje przemoc w wychowaniu, a 33% dorosłych uważa, że bicie nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Nie ma wątpliwości, że przemoc, zarówno fizyczna jak i psychiczna czy przemoc przez zaniedbanie, jest najgorszą z możliwych rzeczy jakie mogą spotkać dziecko. Nie wystarczy być dobrym rodzicem dla własnego dziecka, ale także reagować w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami przemocy wobec dzieci.

Nie reagując – przyzwalamy.

Słyszysz?

Widzisz?

Jesteś świadkiem przemocy?

REAGUJ!