Konkurs historyczny

Na przełomie stycznia i lutego w naszej szkole odbył się konkurs historyczny na plakat upamiętniający 158. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1, 2 i 3. Wykonali swoje prace wykorzystując różne techniki plastyczne i graficzne.

Jury konkursu w składzie Anna Strumnik, Monika Pawłowska i Artur Pacholski podjęli decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca ex aequo uczennicy klasy 3tk Magdalenie Kołodziejczyk oraz uczniowi klasy 2i4b Maksymowi Dzhura. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 2l4 Jakub Gołąb. Trzecie miejsce ex aequo zajął uczeń klasy 2l4 Yaroslav Kuzyl oraz Mateusz Piątek z klasy 2e4. Przyznano również kilka wyróżnień: Mateusz Dąbrowski (1tm), Krystian Kozieł (2i4b), Adam Grylak (2e4), Kamil Wieczorek (2e4), Alan Rybicki (2tl) oraz Aliaksandr Tsikavets (3te).

Celem konkursu jest upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania wybuchu powstania i upowszechnienie wydarzeń związanych z tym zrywem narodowym.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczyciel historii Urszula Pacholska.

Autor: Urszula Pacholska