Wykłady "Czyn zbrojny w odzyskaniu niepodległości Polski"

Dnia 31 stycznia klasa 4 TL na czele z Panią Urszulą Pacholską uczestniczyła w wykładzie historyka-wykładowcy  IPN- Adriana Lesiakowskiego pt. Czyn zbrojny w odzyskaniu niepodległości Polski.

Wśród słuchaczy wykładu znalazła się grupa nauczycieli i uczniów z okolicznych szkół średnich-Ryk,Sobieszyna i Dęblina. Wykład rozpoczął Cykl spotkań historycznych w kinie RENESANS w Rykach. Spotkanie było bardzo pouczające, uzyskaliśmy wiele szczegółowych informacji na podjęty temat.                      Dowiedzieliśmy się nowych informacji  i utrwaliliśmy wiedzę o  zrywach niepodległościowych Polaków-powstaniach XIX i XX wieku, ich bohaterach,dyktatorach oraz o naszej okolicy w czasie powstań. Wykładowca wyświetlił ciekawą prezentację ze zdjęciami, którą z zainteresowaniem wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy.

Była to bardzo pouczająca lekcja historii z dużą ilością informacji, które na najbliższej lekcji dogłębnie omówiliśmy. Cała grupa była bardzo  zadowolona z wycieczki

Dziękujemy Pani Dyrektor Jolancie Kiebzak za umożliwienie uczestnictwa w cyklu wykładów historycznych.Kolejne grupy uczniów już wkrótce wyjeżdżają na kolejne wykłady-Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni.

Uczniowie kl.4TL .