Spotkanie z przedstawicielami Dęblińskiego Stowarzyszenia Sportowego Orlęta

W dniu 27 listopada 2019 roku w internacie odbyło się spotkanie wychowanków z przedstawicielami Dęblińskiego Stowarzyszenia Sportowego Orlęta oraz prezesem „Nieformalnego Klubu Morsa – Z łabędziem być”.

Głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży z możliwymi formami aktywnego spędzania czasu wolnego. Coraz więcej ludzi jest aktywnych fizycznie. W trakcie spotkania członkowie Dęblińskiego Stowarzyszenia Sportowego Orlęta przedstawili jedną z najprostszych form aktywności jakim jest bieganie. Wskazali korzyści płynące z biegania. Członkowie Dęblińskiego Stowarzyszenia Sportowego Orlęta to ludzie z pasją i różnym stopniu wytrenowania i różną motywacją do uprawiania sportu. Tworzą swoją własną mikro społeczność wokół wspólnej aktywności.

Treningi poświęcają na przygotowanie do imprez biegowych, inni traktują je hobbystycznie. Dla wielu udział w zawodach nie musi od razu oznaczać medalu Mistrzostw Świata. Biegają głównie dla siebie, ale chętnie angażują się w wydarzenia charytatywne, żeby wspierać innych i pokonywać własne słabości.

Spotykają się cyklicznie co czwartek o godzinie 18:30 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr. 5, gdzie biegają i umawiają się na wspólne starty w zawodach. Biegają w biegach na krótkich, średnich lub długich dystansach, ulicznych, przełajowych i górskich. Organizują co rok jedną z największych imprez biegowych w powiecie Ryckim jaką jest bieg integracyjny „Orląt” - Dębliński Bieg Uliczny.

Przedstawiciel „Nieformalnego Klubu Morsa – Z łabędziem być”, jednocześnie członek Dęblińskiego Stowarzyszenia Sportowego Orlęta, zaprezentował czym jest morsowanie i jakie przynosi korzyści zdrowotne i społeczne. Morsowanie jest świetną formą odnowy biologicznej dla osób, które np. uprawiają sport. Dzięki pobudzeniu krążenia, w organizmie następują procesy naprawcze i regeneracyjne, co powoduje zmniejszenie różnych dolegliwości potreningowych.

Po spotkaniu z ludźmi, którzy z tak dużą pasją mówili o swoich zainteresowaniach, nasuwa się myśl cyt.: „Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.”

Autor: K.K.