Warsztaty decoupage – kreatywne sposoby tworzenia pięknych przedmiotów

15 marca 2019r. w naszej szkole odbywał się dzień otwarty. Podczas tego dnia w bibliotece szkolnej zorganizowano warsztaty z decoupage w których udział brały wychowanki internatu oraz młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów odwiedzająca nas w tym dniu.

Metoda decoupage jest znana i popularna już od kilku lat. Wiele osób chętnie podejmuje się zdobienia tą metodą różnych ozdób do swojego domu, wykonywania ciekawych elementów czy przedmiotów użytkowanych codziennie, które nie tylko zdobią ich własne domy, ale równie często podarowane są komuś w prezencie. Nic w tym dziwnego, bowiem wszystko co wykonane jest tą metodą wydaje się być niezwykłe, niepowtarzalne i absolutnie piękne.

Metoda zdobienia decoupage polega na użyciu motywów z papierowych serwetek i ozdabianiu nimi różnych przedmiotów np. butelek o ciekawych kształtach, słoiczków czy deseczek. My podczas zajęć ozdabialiśmy pisanki, gdyż Święta Wielkanocne już za pasem. Dzięki dokładnemu instruktażowi wychowawcy pani Anny Strumnik młodzież zapoznała się krok po kroku z  kolejnością wykonywania zdobień metodą decoupage. Młodzież obecna na zajęciach była bardzo aktywna  i chętnie wykonywała kolejne czynności, wykazywała się ogromną inwencją i pomysłowością. Efekty prac były zaskakujące, gdyż pod koniec warsztatów można było podziwiać prawdziwe dzieła sztuki.