Wychowanie patriotyczne - wycieczka po Dęblinie

W dniu 22 wrzenia 2018 roku młodzi adepci naszej szkoły, uczniowie klas pierwszych, będący jednocześnie mieszkańcami internatu przy ZSZ nr 1 w Dęblinie, wyruszyli na wycieczkę pieszą pod opieką wychowawców Anny Strumnik i Marka Kupca.

Celem wycieczki było poznanie historii miasta Dęblin – zwiedzanie miejsc historycznych związanych z walkami o niepodległość Polski, integracja młodzieży mieszkającej w internacie.

Trasa wycieczki obejmowała wiele ciekawych miejsc: Cmentarz Komunalny, most nad Wisłą, lokalizację Miejskiego Domu Kultury, Twierdzę nad Wisłą, Cmentarz na Balonnej, Pomnik Lotnika, Pomnik przed Urzędem Miasta.

Zwiedzaniu towarzyszyło omawianie przez wychowawców historycznego znaczenia odwiedzanych miejsc.

Autor: AS i MK