KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY z okazji 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

„To wytworzone przez wyobraźnię przedstawienie, które daje dużo do myślenia” - Immanuel Kant

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł historycznych, propagowanie zainteresowań historią Polski, zwiększenie wiedzy młodego pokolenia dotyczących postawy Polaków w zrywach narodowych, rozwijanie i rozbudzanie wyobraźni przestrzennej a także umiejętności plastycznych, kształcenie kultury artystycznego wyrazu oraz wrażliwości na piękno otoczenia, rozbudzanie wyobraźni twórczego myślenia poprzez prezentowanie własnego pomysłu, prezentowanie walorów własnego otoczenia, rozwijanie wrażliwości estetycznej. Mile widziane były prace malarskie.

Prace zgłoszone do konkursu zostały ocenione przez komisję konkursową powołaną przez organizatora. Ocenie podlegały: zgodność pracy z tematem konkursu, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetyka, zgodność historyczna, walory plastyczne i samodzielność wykonania.

Komisja w składzie: p. A.Strumnik, p. M. Gołębiowska, M. Pielak i uczniowie kl.4ti-Andrii Barushev ,

Jakub Dasiuk, Kacper Cesarczyk, Jakub Kowalewski, Artem Habdrakhanov wyróżniło prace uczniów z kl.1te-Dawida Zięby, Bartosza Jermolika, 1Tm-Patryka Kowalskiego, 1tia-Bartosza Kamoli, 2TL-Daniela Szuwary, 4Te-Kamila Kuśmierka.

Dziękujemy za udział. Wkrótce czekają Was podziękowania i upominki.

Organizator- Urszula Pacholska

Autor: Urszula Pacholska