Akcja "Kup Pan Szczotkę"

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału
w akcji charytatywnej "Kup Pan Szczotkę".

Jest  to akcja organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Polega na zakupie  szczoteczki,  pasty do zębów i mydła w kostce, które trafią do ośrodków misyjnych w Afryce.

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, nauczycielka przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na jednej z przerw myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu będą mogły cieszyć się pięknym uśmiechem. Pomóż nam objąć tym programem jak najwięcej afrykańskich dzieci.

Dary prosimy przynosić do szkoły (biblioteka) lub internatu (pokój wychowawców).

Zbiórka potrwa do 30.01.2024 roku.

Z poważaniem koordynator akcji:  Olga Klamann.

Autor: Olga Klamann