Pielgrzymka licealistów

Pielgrzymki licealistów przed maturą to już tradycja. W dniu 27 października 2023r. uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie udali się na Jasną Górę w Częstochowie, aby pomodlić się o potrzebne łaski. Ich przewodnikami byli: ksiądz Krzysztof Sobczuk, katechetka Ula Kowalska oraz wychowawczynie Agnieszka Piwońska- Filipek i Karolina Rymkiewicz- Rogacka.

Matura to niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka, dlatego uczniom zależy, aby zdać ją jak najlepiej. Maturzyści wzięli udział we Mszy Św. w ich intencji, zwiedzali skarbiec, bastion św. Barbary oraz salę rycerską.

Zwieńczeniem pielgrzymowania było odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej. Jeszcze raz powierzyli swoją przyszłość i czekający egzamin Matce Bożej, po czym pełni otuchy i nadziei wyruszyli w drogę powrotną do Dęblina.

Pielgrzymka maturzystów to doskonała okazja, by przed obliczem Królowej Młodzieży, Królowej Polski prosić nie tylko o jak najlepsze wyniki egzaminów maturalnych, które czekają ich za kilka miesięcy, ale także, by szukać odpowiedzi na to najważniejsze pytanie: co dalej?

Naszym maturzystom życzymy jak najlepszego zdania egzaminów maturalnych i odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań w dorosłym życiu.

Autor: Agnieszka Piwońska- Filipek