11 listopada Święto Niepodległości

10 listopada, w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, społeczność naszej szkoły włączyła się do uroczystych obchodów tego święta. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zgromadzili się w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej, którą przygotowała p. Anna Strumnik. Wykorzystane zostały również konkursowe prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Wychowankowie pod kierunkiem nauczycielki historii - Urszuli Pacholskiej przygotowali uroczystą akademię, która rozpoczęła się odśpiewaniem "Roty" Marii Konopnickiej. Wśród utworów poetyckich znalazły się wiersze Wisławy Szymborskiej, Karola Wojtyły, Tadeusza Różewicza, Wincentego Pola, Tadeusza Kubiaka.

O godzinie 11.11 przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej akcji odśpiewania czterech zwrotek ,,Mazurka Dąbrowskiego''. Debiutujący chór szkolny, poprowadzony przez U. Pacholską, odśpiewał pieśni legionowe: ,,Marsz Pierwszej Brygady", ,,Piechotę", ,,Ułanów", ,,Wojenkę". Uczennica Anna Utnicka wykonała utwór "Rozkwitały pąki białych róż", a Oliwier Pastor wiązankę pieśni patriotycznych na altówce.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował opiekunowi i artystom za przygotowanie uroczystych obchodów odzyskania Niepodległości przez Polaków.

Niewątpliwie uroczystość była ciekawą lekcją naszej historii i patriotyzmu.

Autor: Urszula Pacholska