Iskry niepodległej – o Polakach którzy zmienili świat

23 października klasa 1tiB wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Wojdat i Panią Sylwią Lange  wybrali się na pokaz multimedialny „Iskry niepodległej”

To widowisko Biura "Niepodległa" o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne bardzo zaciekawiły naszych uczniów.

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.

Po zakończonym spektaklu uczniowie wybrali się do Muzeum Sił Powietrznych, gdzie mogli kontynuować lekcję historii związaną z lotnictwem wojskowym w Polsce.

Autor: Magdalena Wojdat