"Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".

W czwartek 19 października 2023 r. uczestniczyliśmy w IV Międzynarodowej edycji  VIII Ogólnopolskiej akcji  "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".  Wydarzenie to odbyło się  w ramach „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych”  oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem tej akcji była: promocja czytelnictwa wśród młodzieży, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły obecna tego dnia w szkole, czyli: 317 uczniów, nauczyciele i inni pracownicy szkoły (razem 357 osób). Każdy z uczestników wypożyczył  z biblioteki lub przyniósł z domu swoją ulubioną książkę. Czytano w klasach i na korytarzu, w warsztatach szkolnych,  w sekretariacie i oczywiście w bibliotece szkolnej. Udało nam się pobić rekord z poprzedniego roku. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających jeszcze więcej.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywność i zaangażowanie w tę piękną międzynarodową akcję czytelniczą!

#przerwanaczytanie

Autor: Anna Strumnik