X Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – etap powiatowy. Sukces Karola.

W dniu 10 października w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego w Starostwie Powiatowym w Rykach odbył się etap powiatowy X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś”.

Celem skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych Olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjającej kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Wśród 25 uczestników konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Magdalena Raczyńska, Karol Karpisz i Karol Kuś.

Koordynatorem szkolnym Olimpiady była Pani Marzena Teodorowicz, natomiast na miejscu dopingowała uczniów Pani pedagog Małgorzata Radomska.

Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom, jednak bezkonkurencyjny okazał się Karol Karpisz. Zajął pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 26 października 2023 roku w Radzyniu Podlaskim.

Karolowi gratulujemy wyniku i będziemy trzymać kciuki 26-go października.

Autor: Marzena Teodorowicz