Wycieczka do Warszawy

W dniu 29 września 2023 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Moniki Malskiej, Urszuli Kowalskiej i Olgii Klamann wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki Wojskowej.

Do zakresu działania Oddziału wchodzi gromadzenie sprzętu ciężkiego Wojska Polskiego i armii obcych, prowadzenie działalności poszukiwawczej i wydobywczej oraz organizacja, nadzór i uczestnictwo w konserwacji obiektów oraz remoncie pomieszczeń i urządzeń fortecznych.  Podczas wizyty nasi uczniowie pod okiem przewodnika poszerzyli wiedzę z zakresu wiedzy na temat zabytków  i wydarzeń związanych z prezentowanymi wystawami oraz przygotowanie do świadomego odbioru dziedzictwa techniki wojskowej.

Drugim punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście.  Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek.  Uczniowie mogli podziwiać  kolumnę Zygmunta III Wazy, Bazylikę Archikatedralną pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,  legendarny pomnik j syrenki, która króluje w sercu rynku Starego Miasta  oraz pęknięty dzwon na ul. Kanonii, który podobno wg legend spełnia życzenia jeśli obejdziemy go dookoła, w tym samym czasie dotykając ręką, wypowiemy w myślach życzenie, to ono właśnie się spełni.

Młodzież zmęczona, ale w bardzo dobrych humorach wróciła do domów.

Autor: Monika Malska