Interaktywna lekcja historii

W dniu 12.09.2023 r. uczniowie klas 3tl i 5tli mieli możliwość uczestniczyć w Projekcie Edukacyjnym „Innowacyjna Historia”.

Po przybyciu do LO im. Kniaźnina w Puławach , młodzież  i opiekunowie otrzymali okulary VR. Pozwoliły one przenieść się nam w II wojnę światową,
a dokładnie w okres Powstania Warszawskiego. Przez 15 min. byliśmy powstańcami, między innymi przeżywając chwile grozy przechodząc kanałami oraz podczas ostrzału przez Niemców w ruinach stolicy. Drugi film pozwolił nam lepiej zapoznać się z żołnierzami polskimi, walczącymi w wojnie polsko- bolszewickiej w 1920 roku.

Uczestnictwo w tym Projekcie pozwoliło uczniom przypomnieć i utrwalić ważne wydarzenia z historii naszego kraju w sposób ciekawy i inny niż dotychczas.

Autor: Karolina Rymkiewicz - Rogacka