Piłka Plażowa sezon 2023

Tegoroczne kwalifikacje do turniej piłki plażowej rozpoczęła rywalizacja o mistrzostwo szkoły. Turniej rozegrany został na gościnnym boisku „sąsiada” - SP nr 3. W zawodach wzięło udział sześć par turniejowych. W finałowym spotkaniu zwyciężyli Maciej Sikora/Sebastian Jawoszek.

W turnieju miejskim dodatkowo wystawiliśmy V-ce Mistrzów – parę Roman Marchenko/ Eldar Maznytskyi. Zawody miejskie i powiatowe rozegrane zostały na boisku ZSZ nr 2 Dęblin. W turnieju o Mistrzostwo Dęblina zwyciężyli przedstawiciele „Garów”. Kwalifikacje do rozgrywek rejonowych 2:0 zwyciężyli „Mechanicy” z Dęblina – Roman Marchenko/Eldar Maznytskyi/Szymon Zdunek.
Puławska „dziewiątka” okazała się gościnna i w rywalizacji rejonowej piłki plażowej (między powiatowej naszego rejonu), w meczu ZST Puławy uległo - po bardzo wyrównanym spotkaniu –„Mechanikowi” Dęblin 1:2.
Finały Wojewódzkie Piłki Plażowej odbyły się 10.06.br., w Świdniku, w Parku Avii. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Turniej rozegrany został „w grupach”. Do naszej grupy, drogą losowania, dołączyły drużyny z Lublina i Świdnika. Niestety przeciwnicy,
okazali się zbyt silni. Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki. Rywalizację zakończyliśmy na piątym miejscu.
Skład naszych siatkarzy plażowych:
Marchenko Roman/Maznytskyi Eldar/Zdunek Szymon (1. T I, 2. TL, 4. TE)
Pierwszy udział, w turniejowym cyklu piłki siatkowej plażowej, zakończony w finałach wojewódzkich z piątą lokatą cieszy. Cieszy podwójnie, ponieważ naszą reprezentację stanowią głównie najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Wierzymy, że w kolejnych latach będzie lepiej,… że będzie z kim „sparować” w okresie przygotowawczym, że zaowocują tegoroczne doświadczenia turniejowe…
Gratulujemy wszystkim „plażowiczom”, a w szczególności finalistom.

Autor: Artur Pacholski