Żegnaj Szkoło! Witajcie wakacje! Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

23 czerwca 2023 r. w szkolnej auli zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i Dyrekcja ZSZ nr 1 w Dęblinie, by wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Nie zabrakło także znamienitych gości. Na uroczystości przybyli: Pan Karol Zagożdżon – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Rykach, członek Zarządu Powiatu Ryckiego, Pan Andrzej Matysiewicz – dyrektor PKP PLK S.A. w Lublinie, Pan Andrzej Kilian - zastępca naczelnika Sekcji Eksploatacji PKP PLK w Dęblinie. Wśród gości znaleźli się również rodzice naszych uczniów z Panem Jackiem Zagożdżonem – przewodniczącym Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Zgromadzonych powitał Pan Dyrektor Artur Misiak, dziękując wszystkim za wspólny rok wytężonej pracy, życząc udanego, letniego wypoczynku. Podziękował uczniom naszej szkoły za udział w licznych konkursach i zawodach sportowych, gratulując osiągniętych wyników i życząc odniesienia kolejnych.

Ciepłe życzenia dla młodzieży w imieniu Starosty Ryckiego i swoim wypowiedział Pan Karol Zagożdżon. Udanego wypoczynku wszystkim uczniom i nauczycielom życzył Pan Andrzej Matysiewicz – dyrektor PKP PLK S.A. w Lublinie. Pan Jacek Zagożdżon w imieniu wszystkich rodziców podziękował nauczycielom i Dyrekcji szkoły za poniesiony trud w wychowanie i nauczanie młodzieży. Życzył także dobrego wypoczynku. W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała także Magdalena Raczyńska – dziękując kolegom i koleżankom, nauczycielom, wychowawcom, Dyrekcji Szkoły i rodzicom za wspólny rok.

Bardzo miłym akcentem uroczystości było wręczenie świadectw najlepszym uczniom naszej szkoły.

Świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pana Dyrektora otrzymali:

Kacper Wojtaś z klasy 1 te

Kajetan Kozicki z klasy 1 tl

Michał Otenko z klasy 2tl

Serhii Barushev z klasy 2 ti

Karol Karpisz z klasy 2 ti

Jakub Kowalczyk z klasy 2 te

Mateusz Posim z klasy 2 te

Kacper Karpiński z klasy 4 tl

Nagrodę za 100% frekwencję w całym roku szkolnym otrzymał Jakub Kowalewski z klasy 3ti.

W imieniu Starosty Ryckiego nagrody dla najlepszych uczniów szkoły wręczył Pan Karol Zagożdżon . Otrzymali je:

Jakub Kowalczyk z klasy 2te

Kacper Wojtaś z klasy 1 te

Mykhallo Otenko z klasy 2tl

Nagrody od PKP S.A. Polskie Linie Kolejowe dla najlepszych uczniów w zawodzie technik budownictwa kolejowego otrzymali:

Emilia Stelliga z klasy 4tk

Julian Wojtaś z klasy 4tk

Maciej Leśko z klasy 4 tk

Damian Pliwka z klasy 4 tk

Magdalena Raczyńska z klasy 3 tk

Kamil Michalak z klasy 2 tk

Podziękowania, puchary i dyplomy otrzymali również najlepsi sportowcy szkoły.

Ostatnim akcentem dzisiejszego pożegnania roku szkolnego 2022/2023 były spotkania młodzieży w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie przyszedł czas na wręczenie świadectw.

Teraz już upragnione przez wszystkich wakacje! Życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku! Nabierajcie przysłowiowego wiatru w żagle i chwytajcie letnie promienie słońca! Do zobaczenia już we wrześniu!.

Autor: Urszula Kostyra