Uczciliśmy 103 rocznicę urodzin Papieża Polaka - Jana Pawła II

W dniu 2 czerwca 2023r. w naszej szkole został wystawiony montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II – Papieża Polaka. Na ten niezwykle wzruszający apel zaprosiła uczniów i nauczycieli nasza Pani Katechetka Urszula Kowalska, pod której opieką powstał ten montaż. Niesamowite historie z życia Świętego i Wielkiego Polaka, a także ukochane papieskie pieśni - to wszystko zaserwowali nam występujący uczniowie naszej szkoły… Pieśni związane z Ojcem Świętym wykonali: sorka Małgosia Radomska, sorka Urszula Kowalska, Ania Utnicka oraz Piotr Niewiadomski. Scenografię przygotowała sorka Ania Strumnik.

Na apelu wystąpił także sam Jan Paweł II – przemawiając do młodzieży...

Są takie osoby, które na trwałe wpisują się w ludzką pamięć, historię Polski, świata i Kościoła. Taką osobą jest niewątpliwie Jan Paweł II – nasz wielki rodak. Ten wielki człowiek, był i jest autorytetem dla wielu ludzi i pokoleń. Myślę, że przekaz występu dotarł do widowni, która z dużym skupieniem oglądała widowisko.

Autor: Małgorzata Radomska