Uczestniczyliśmy w dniach otwartych w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach

W dniu 30 maja 2023 uczniowie klasy 4 tke wraz z Sorkami: Agnieszką Piwońską-Filipek oraz Małgosią Radomską uczestniczyli w Dniach Otwartych w Komendzie Powiatowej w Rykach. Było to spotkanie zawodoznawcze. Odwiedzający uzyskali informacje o tym jakie warunki należy spełnić by wstąpić w szeregi Policji. Uzyskali niezbędne informacje o zasadach doboru i poszczególnych etapach rekrutacji. Odwiedzający mogli dowiedzieć się jakie są ustawowe zadania Policji i obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie.

Niewątpliwie najciekawszym punktem Dni Otwartych w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach były spotkania z policjantami poszczególnych wydziałów, którzy na przygotowanych stoiskach prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas swojej pracy oraz opowiadali o specyfice pracy poszczególnych wydziałów. Technicy kryminalistyki pokazali w jaki sposób zabezpieczają ślady i jakie czynności wykonują na miejscach zdarzeń. Gościom zaprezentowano również radiowozy policyjne. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do prowadzących, a wycieczka wywołała tyle wrażeń, że z chęcią wybierzemy się tam jeszcze kiedyś. Być może również to spotkanie z Policją będzie dla niejednego z uczestników inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.