Konkurs historyczny ,,Polska - Węgry - Historia Przyjaźni’’

17 kwietnia o godz.10.35 w s.17 odbył się konkurs historyczny ,,Polska-Węgry-Historia Przyjaźni’’ organizowany w celu podkreślenia i uhonorowania przyjaźni pomiędzy dwoma europejskimi narodami, których relacja została zapoczątkowana już w czasach św. Stefana oraz Mieszka I i trwa do dnia dzisiejszego. Kontakty pomiędzy Polską i Węgrami łączy ponad 1000 lat historii, jest to historia przyjaźni i braterstwa dwóch różnych, choć podobnych narodów.

Uczestnicy konkursu to uczniowie klas 2tke,3Tm,3Te,4e4,4i4a,4i4b,4l4,którzy rozwiązywali test i zadania otwarte w warunkach kontrolowanej samodzielności.

Wybitne postaci z dziejów polsko-węgierskich przygotowane przez uczniów na konkurs to Św. Kinga, król Stefan Batory, gen. Józef Bem.

Celem konkursu jest dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo historii stosunków polsko-węgierskich w szczególności:

• Podkreślenie i uhonorowanie przyjaźni pomiędzy dwoma europejskimi narodami,
  • Rozwijanie zainteresowań historycznych uczestników,
  • Zainteresowanie uczestników stosunkami międzynarodowymi,
  • Wzbudzenie chęci poznawania historii stosunków polsko-węgierskich,
  • Pogłębienie wiedzy uczestników o historii stosunków polsko-węgierskich,
  • Przekazywanie kolejnym pokoleniom znaczenia tradycji polsko-węgierskiej,
  • Uczczenie pamięci o osobach wybitnych i zasłużonych dla Polski i Węgier,
  • Rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji pochodzących z różnych źródeł i właściwego ich wykorzystania.

Uczniów do konkursu i jego kolejnych etapów przygotowała Urszula Pacholska.

Życzymy sukcesów wszystkim uczestnikom i czekamy na wyniki.

Autor: Urszula Pacholska