Nasi Informatycy szkolą się w Młodzieżowej Akademii IT

Marzec to miesiąc przegotowań do egzaminów zawodowych dla klas trzecich. Uczniowie klas informatycznych już odczuwają tą presję. W klasie 3Ti znalazła się grupa 10 osób, do której należeli: Yelizaveta Bilkina, Bartosz Bociarski, Kacper Cesarczyk, Wiktor Filiks, Wiktor Gąska, Karol Głodek, Artem Habdrakhmanov, Pavlo Denysenko, Jakub Kowalewski i Wojciech Dąbrowski. Chcieli oni dodatkowo dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą baz danych, biorąc udział w warsztatach realizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyczną w ramach Młodzieżowej Akademii IT.

Nasi wychowankowie uczestniczyli na czterech spotkaniach które obejmowały następujący zakres:

• Podstawy relacyjnego modelu baz danych;

• Elementy języka SQL: DQL, DML, DCL i DDL;

• Wykorzystanie funkcji agregujących;

• Podstawy hurtowni danych;

Kurs kończył się testem z którego nasi uczniowie minimum 50% poprawnych odpowiedzi. Cała dziesiątka zdała go pozytywnie Gratulujemy.

Dziękujemy w tym miejscu także: Panu mgr inż. Andrzejowi Ptasznikowi za rzetelną wiedzę przekazaną naszym uczniom, władzy uczelni oraz wszystkim osobom zaangażowanym w projekt Młodzieżowa Akademia IT.

Autor: Ireneusz Lewicki