Wiosenne potyczki w ZSZ nr 1 w Dęblinie

W dniu 21 marca 2021r. – a więc w pierwszy Dzień Wiosny, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 odbył się Turniej Klas Pierwszych „Wiosenne Potyczki”. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia były panie: Małgorzata Radomska, i Marzena Teodorowicz. Swój udział w organizacji miały również panie: Monika Malska, Monika Gołębiowska, Agnieszka Michalik, Urszula Kowalska i pan Andrzej  Teodorowicz. „Potykały” się ze sobą drużyny z klas: 1tk, 1tl, 1te i 1ti. Zawodnikom kibicowali koledzy i koleżanki z klas oraz wychowawcy i nauczyciele. Nad całością czuwała młodzież z Samorządu Uczniowskiego.

Impreza trwała niecałe dwie godziny, ale wszyscy doskonale się bawili. Trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych, pierwszej pomocy i zdrowego stylu życia. Najwięcej emocji wzbudziło dwa zadania. Pierwsze to zadanie, w którym każda z drużyn miała wykonać zdrową wiosenną sałatkę, podzielić się przepisem oraz ją atrakcyjnie zaprezentować. Uczestnicy popisali się dużą pomysłowością i talentem kulinarnym. Druga mocjonująca „potyczka” to doprowadzenie jak najszybciej do pęknięcia balonu za pomocą skórki pomarańcza. Radości było co niemiara.

Drużyny rywalizowały ze sobą do samego końca kierując się zasadą fair play. Niezwyciężoną okazała się grupa z klasy 1tk. I to uczniowie właśnie z tej klasy otrzymają Dyplomy na dzień bez pytania….

Na koniec spotkania uczniowie zbierali gratulacje od swoich wychowawców, jury i pań prowadzących oraz od swoich koleżanek i kolegów. Obowiązkowo odbyła się wymiana przepisów na sałatki wiosenne.

Najważniejsze jest to, że wszyscy świetnie się bawili. laughing

Autor: Małgorzata Radomska