SPOTKANIE Z REKRUTEREM

Rozmowa kwalifikacyjna to zdecydowanie jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego człowieka poszukującego wymarzonej pracy.
Jak się do niej przygotować?
Jakie błędy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mogą zadecydować o niekorzystnym dla kandydata wyniku?
Jak napisać cv, aby wyróżnić się wśród ogromu dokumentów aplikacyjnych, które ma do analizy rekruter?
Na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedź od profesjonalisty, zajmującego się zawodowo rekrutowaniem pracowników branży IT. Pani Ewelina - pracownik firmy FM Logistic na zaproszenie pani Małgorzaty Więsek - nauczyciela podstaw przedsiębiorczości w czasie spotkania on -line w dniu 2 marca  2023 udzieliła wiele rad i wskazówek, które pozwolą naszym uczniom z klas: 3 TI i 4i4B z większą pewnością siebie wkroczyć już niedługo na rynek pracy.

Teoria teorią, ale jak te rady i wskazówki wykorzystać w praktyce? Nam się to udało: odważna uczennica klasy 3 Technikum Informatycznego -  Liza wcieliła się w rolę kandydatki, aplikującej na stanowisko młodszego programisty, która zadeklarowała w swoim cv znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Pani Ewelina przeprowadziła z nią symulacyjną rozmowę kwalifikacyjną, w czasie której Liza odpowiadała na pytania, których najczęściej można się spodziewać na takim spotkaniu. Rekruterka zweryfikowała prawdomówność znajomości języka obcego, przeprowadzając część rozmowy w języku angielskim - Liza świetnie poradziła sobie ze wszystkimi pytaniami.

Po takim przygotowaniu jesteśmy pewni, że przygotowanie naszych uczniów zostanie docenione na prawdziwej rozmowie kwalifikacyjnej. POWODZENIA!!!

Autor: Małgorzata Więsek