KONKURS wiedzy o krwiodawstwie

W ramach akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie” propagującej honorowe krwiodawstwo, w poniedziałek 27 lutego przeprowadzony został konkurs wiedzy o krwiodawstwie pod tym samym tytułem.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 wychowanków. Test składał się z dwóch części i obejmował ponad 60 pytań. Pytania dotyczyły krwi, jej funkcji i składników, zasad oddawania krwi i warunków jakie muszą spełniać potencjalni dawcy, ich stanu zdrowia oraz ogólnej wiedzy dotyczącej krwiodawstwa.

Celem konkursu było:

- uwrażliwienie młodzieży na potrzebę honorowego oddawania krwi,

- zachęcenie uczniów do aktywności na terenie szkoły,

- podniesienie poziomu wiedzy o HDK,

- uświadomienie uczniom wartości honorowego krwiodawstwa,

- integracja społeczności szkolnej.

Komisja w składzie: A. Aleksiewicz, M. Krupa, J. Całka wyłoniła zwycięzców:

I miejsce            - Denysenko Pavlo

II miejsce           - Aliyev Bogdan

III miejsce          - Kowalczyk Jakub

IV miejsce         - Shyrakbayev Abzal

Laureaci konkursu otrzymali pakiety nagród, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Nagrody wręczała pani kierownik Marta Pielak, a ich fundatorem było Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: A. Aleksiewicz