„Ja tu prowadzę”

„Ja tu prowadzę”, czyli lekcje prowadzone przez uczniów w naszej szkole.

Zajęcia „Ja tu prowadzę” to lekcja, w której to uczeń staje po drugiej stronie biurka i ma możliwość zaprezentowania opracowanego tematu wskazanego przez nauczyciela Pana Piotr Kwietnia, bo ten właśnie nauczyciel daje taką możliwość uczniom.

Po uprzednim wprowadzeniu w to jak powinna wyglądać lekcja, jakie elementy powinna zawierać, a także gdzie i jak można wyszukiwać informacje – uczniowie przygotowują swoje wystąpienia.

Niesamowite jest to, że choć prowadzącymi są uczniowie, to doskonale radzą sobie z przygotowaniem i prezentowaniem slajdów, wykonywaniem samodzielnych notatek oraz z rozplanowaniem lekcji w czasie. Nie zjada ich trema. Wypowiadają się pięknie, a lekcje te należą do ich ulubionych.

Uczniowie są maksymalnie zaangażowani. I o to chodzi Śmiech

Autor: Piotr Kwiecień