„Biwak myśli braterskiej”

W dniach 24-26.02.2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbędzie się „Biwak myśli braterskiej” zorganizowany przez Hufiec Ryki Związku Harcerstwa Polskiego im. Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt zaś realizatorem inicjatywy będzie 12 Drużyna Wędrownicza „Infinity”.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. To dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych.

Co roku 22 lutego skautki i skauci świętują, integrują się i poprzez wspólną zabawę i naukę podejmują działania dotyczące globalnych problemów, które mają wpływ na lokalne społeczności. Celem tegorocznego spotkania, odbywającego się pod hasłem ,,Nasz świat, nasza bezpieczna przyszłość. Środowisko i pokój” jest integracja środowisk harcerskich, poznanie historii i tradycji skautingu oraz rozwijanie umiejętności zręcznościowych i terenowych.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie będzie gościł harcerzy różnych stopni. Wezmą oni udział w trzydniowych aktywnościach, np. apelach, ogniobraniu, grze miejskiej z wykorzystanie kodów QR, świeczowisku, a także uroczystej gali pokoleń podczas której zostaną wyróżnione osoby rozwijające lokalne środowisko harcerskie.

Jako placówka, w której uczy się wielu uczniów z Ukrainy jesteśmy dumni, że możemy gościć w murach naszej szkoły osoby, którym hasła braterstwa, solidarności i przyjacielskiej współpracy są równie bliskie jak nam.