Konkurs historyczny

W 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego upamiętniliśmy ten zryw narodowy zachowując pamięć o poległych Polakach w walce narodowowyzwoleńczej. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej (plakat) w technice rysunku i kolaż o tematyce powstańczej. Prace przesłało 35 uczniów z klas 2Tk/e, 3Ti, 3Tl, 3Te, 3Tk/m, 4e4, 4k/l4, 4i4a i 4i4b.

Jury w składzie: Anna Strumnik, Monika Pawłowska i Artur Pacholski ustaliło, że 1 miejsce ex aequo zajęli Yelizaveta Bilina z kl.3Ti i Kamil Kuśmierek z kl.3Te. Natomiast 3 miejsce ex aequo zajęli Mateusz Dąbrowski z kl.3Tm/k i Dominik Przybylski z kl.3Ti. Jury przyznało kilka wyróżnień dla: Cezarego Osiala z kl.4e4, Mateusza Posima z kl.2Tk/e, Jaroslava Kuzhyla z kl.4k/l4, Yehora Tertyhenko z kl.3ti.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i wykonanie tylu ciekawych i pięknych prac. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Urszula Pacholska-opiekun Koła Miłośników Historii.

Autor: Urszula Pacholska