Dzień Pluszowego Misia

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Tego dnia mali pacjenci na oddziałach szpitalnych otrzymają mnóstwu pluszowych miśków, zabawek i maskotek, które zbierane były w ramach akcji charytatywnej „Dzień Pluszowego Misia – Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalach” organizowanej przez Fundację Mam Marzenie.

Nasza szkoła już od kilku lat włącza się w akcję. Również w tym roku od 28 października do 16 listopada trwała zbiórka, w której wzięło udział wiele osób i zebraliśmy mnóstwo pluszowych zabawek i artykułów szkolnych. W ten sposób możemy dostarczyć chorym dzieciom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu i oderwać się od codzienności, wywołać uśmiech,  a także wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a wraz z nimi przekazujemy nasze wsparcie w walce z chorobą. Wsparcie, które jest tak bardzo ważne w tych niezwykle trudnych chwilach.

Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy!

Koordynatorki akcji: J. Całka/A. Aleksiewicz

Autor: J. Całka