Święto Odzyskania Niepodległości

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 uczestniczyła w uroczystych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Swoim przemówieniem uroczystą akademię rozpoczął Dyrektor Szkoły p. Artur Misiak.

Uczniowie klas trzecich i czwartych wraz z opiekunem Koła Miłośników Historii p. Urszulą Pacholską przygotowali bogaty program artystyczny ukazujący drogę Polaków do niepodległości. Chór męski wykonał pieśni legionowe, wśród których znalazły się ,,Rota”, ,,I Brygada ’’, ,,Piechota’’, ,,Ułani’’, ,,Wojenka’’.

O godz.11.11 szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej edycji akcji Ministra Edukacji Narodowej ,,Szkoła do Hymnu ‘’ śpiewając 4 zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego’’.

Swoją obecnością zaszczycił nas zespół taneczny ,,Barvinok’’ z Kowla pod przewodnictwem p. Marii Solop- choreografa. Zespół ten występuje na wielu europejskich scenach. O swojej ojczyźnie zaśpiewała Anastasja Smal.

Uczeń klasy 4tl/i Kacper Czyż wykonał wiązankę pieśni patriotycznych na kalimbie -instrumencie perkusyjnym.

Gorące podziękowania dla nauczycieli zawodu-p.M.Wojtasia, K.Jagiełło i Piotra Kwietnia za obsługę techniczną, p. A.Strumnik, M.Radomskiej i E.Nowak za dekoracje. Uczniom z klas 4k/l4,4i4b,4e4,4ti,3TL,3Ti za aktywny udział w wydarzeniu.

Autor: Urszula Pacholska