Czytanie dla pokoju

W październiku jak co roku obchodziliśmy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przewodziło mu trudne hasło: “Czytanie dla pokoju” („Reading for Global Peace and Harmony”).

Celem tej akcji jest:

• popularyzacja literatury pokazującej grozę i tragizm wojny (i w ogóle agresji), jej skutki w wymiarze materialnym, społecznym i losów jednostek,
  • pokazanie roli literatury w kształtowaniu postawy tolerancji, lepszego rozumienia procesów społecznych, doceniania wagi rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu
  • możliwość wykorzystania literatury do kształtowania empatii dla ofiar działań wojennych.

Nasza biblioteka szkolna włączyła się do akcji tworząc nagrania społeczności szkolnej czytającej fragmenty wierszy i książek nawiązujące do tematu wojny. Wszystkie te książki dostępne są w naszej bibliotece szkolnej. Zapraszamy do wypożyczenia i zachęcamy do czytania.

Literatura daje nam tak wiele. Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa i otworzyć oczy i serce na tak istotny temat - jak pokój na świecie.

Autor: Anna Strumnik