Stop papierosom!

W środę 9 listopada w naszym internacie odbyły się zajęcia profilaktyczne poświęcone tematyce szkodliwego wpływu wyrobów tytoniowych na organizm człowieka. W zajęciach wzięła udział grupa dziewcząt, a na zajęcia została zaproszona pedagog szkolna Pani Małgorzata Grabowska.

Podstawowym celem zajęć było przekazanie i  powiększenie wiedzy wychowanków na temat szkodliwości palenia papierosów, a przede wszystkim do skutecznego zniechęcenia ich do palenia. Młodzież  zapoznała się z pojęciem uzależnienia od nikotyny oraz poznała negatywne konsekwencje zdrowotne związane z paleniem papierosów. Następnym etapem zajęć było przygotowanie prac plastycznych, plakatów zachęcających do zerwania z nałogiem palenia papierosów. Zajęcia były bardzo kreatywne, inspirujące, a powstałe plakaty ciekawe.

Autor: A. Strumnik