Hazard? Nie daj się wciągnąć!

Nasza szkoła rozpoczęła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod honorowym patronatem  Ministra Edukacji i Nauki,  której celem jest podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.

8.11.2022 r. roku uczniowie klas 1 te, 3 tmk oraz 4 i 4b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Działu Kontroli Celno - Skarbowej – mł. rach, Pawłem Nazarukiem.

Zajęcia spotkały się z ogromnym zaangażowaniem i dyskusją młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się co to są gry hazardowe i kto może w nich uczestniczyć; czym jest nielegalny hazard; jakie zagrożenia wiążą się z hazardem; czym jest uzależnienie od hazardu i jak się przed nim chronić; gdzie można uzyskać pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu oraz jakie są konsekwencje nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Był to pierwszy etap całego cyklu spotkań, które Lubelski Urząd Celno – Skarbowy planuje przeprowadzić w każdej klasie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!!!!

Autor: Małgorzata Grabowska