W Pilnikach czytaliśmy na przerwie…

Nasza szkoła przystąpiła do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się 28 października 2022r. podczas przerwy śródlekcyjnej o godzinie 9.40. Realizowane było w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnychoraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cele akcji to :

• promocja czytelnictwa;
  • integracja środowiska szkolnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Po wcześniejszych przygotowaniach, w piątek 28 października 2022 r. rozpoczęto bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły, czyli: 327 uczniów, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. Czytano w klasach i na korytarzu. Czytano na boisku szkolnym, w bibliotece, w sekretariacie i gabinecie pani pielęgniarki. CZYTANO WSZĘDZIE!

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do tej wielkiej, czytelniczej akcji czytania na przerwie. Organizatorem szkolnej akcji była nasza Biblioteka Szkolna. Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających jeszcze więcej.

Autor: Małgorzata Radomska